Piątek – weekendu początek

Piąteczek jest dniem świętym, a dzień święty należy święcić.

Ma w sobie magiczną siłę przyciągania, która pozwala nam przebrnąć najcięższy nawet tydzień, żeby tylko wrócić w piąteczek do domku, przebrać się w wygodny dresik, zaparzyć sobie ulubioną herbatkę i zakopać się w bazie z kocy i poduszek, a potem z tej pozycji oglądać serial, youtubki albo czytać książkę.

Można oczywiście zrobić się na bóstwo i wybiec w szpilkach na całonocną imprezę –  to równie zacny sposób na spędzenie piąteczku.

Piąteczek wpływa na ludzkie dusze kojąco kiedy wreszcie nadchodzi, a w ciągu całego tygodnia majaczy na horyzoncie dając nadzieję strudzonym ludzkim duszom, umęczonym żeglowaniem po bezlitośnie rozbujanym morzu obowiązków.

Do piąteczkowego portu niosą nas albo weekendowa woń alkoholu, albo imaginacja miękkości kołderki. Innego wyboru nie ma.

Piękno piąteczku polega właśnie na tym, że człowiek może wreszcie robić to, co mu się podoba. Może ubrać się jak tylko chce, nie sugerując się w doborze stroju zamysłem, żeby nie zmarznąć
w autobusie.

W piąteczek nie myślę o tym, jakie obowiązki nade mną wiszą, co będę musiała zrobić w sobotę, co będzie po weekendzie. On jest osobnym bytem, z początkiem i końcem zawieszonym gdzieś
w próżni słodkiego nic nierobienia.

A piszę to wszystko, bo dziś piąteczek, udało mi się zasnąć
w autobusie, co pociągnęło za sobą bolesne rąbnięcie głową w szybę. Teraz mam zamiar sięgnąć po weekendową woń alkoholu, piżamkę, pilot i dam się ponieść piąteczkowi, co doradzam i Wam. Bo taki dzień zdarza się tylko raz. W tygodniu. Więc pozwólmy sobie na szaleństwo. Każdy w swoim stylu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s