Nie gap się tak

Daj mu spokój! Męczysz je codziennie, każesz patrzeć na swoją nieszczęśliwą twarz, zamęczasz marudzeniem, zbliżeniem na pryszcze, widokiem brzucha. 


Przestań gapić się w lustro. 

A raczej: przestań gapić się w lustro, żeby sobie ponarzekać.

Gapimy się, żeby sprawdzić przed wyjściem czy dobrze wyglądamy. Wstajemy rano i narzekamy, że mamy zapuchnięte oczy i/lub zmarszczki i/lub pryszcze i/lub cokolwiektamjeszcze.

Wieczorem zmywamy makijaż i ze smutkiem patrzymy, jak razem z woda ścieka ta piękna namalowana twarz, a pojawia się to brzydactwo.

Żalimy się, że życie jest złe, musieliśmy wcześnie wstać, coś nam się nie uda.

Zauważyłam, że najczęściej myślę sobie o swoich wadach, kiedy dostrzegę je w lustrze. Kiedy przed nim nie staję, czuję się w porządku, zapominam o rozstępach, pryszczach, źle układających się włosach i wszystkich tego typu przyjemnościach.

Zdałam sobie też sprawę, jak bardzo temu lustru marudzimy. Nie przypominam sobie sytuacji, żebym spojrzała w lustro i powiedziała sobie, że jestem fajna, jest ładna pogoda, to będzie dobry dzień.

Zawsze marudy.

Jakbym płaciła temu kawałkowi szkła 100 złotych za godzinę, wpadając kilka razy dziennie na terapię.

A ono ma już dość. Widzi, jaki jesteś fajny, że masz ładne oczy i usta, odniosłeś dzisiaj sukces, jesteś miły i możesz wiele w życiu osiągnąć. A ty ciągle gadasz tylko o jednym. Jak to jest źle i niedobrze.

Daj już spokój. W lustrze nie zobaczysz jak się czujesz. Możesz się tego dowiedzieć nawet leżąc w łóżku z zamkniętymi oczami.

Kiedy zobaczysz lustro albo kawałek szyby, witrynę, cokolwiek, pomyśl wtedy o tym, co tu piszę. Za każdym razem pomyśl o przynajmniej jednej swojej zalecie. Potraktuj lustro jak swojego starego dobrego przyjaciela, z którym warto dzielić się nie tylko złymi chwilami, ale i tymi najlepszymi.

Nie marudź przed lustrem. Bo się zezłości i pęknie. 

Choć może to lepiej, bo może wtedy nauczysz się mówić sobie, że jest dobrze i jesteś fajny.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s